Hariduse innovatsiooni talgudel häkiti kokku 8686 tundi

 
 

15.-17 oktoobrini toimus Eesti haridusinnovatsiooni ettevõtteid esindava EdTech Estonia eestvedamisel seni kõige laiahaardelisem häkaton, mille eesmärk oli innustada potentsiaalseid tuleviku hariduse kujundajaid lennukalt mõtlema ja hariduse arendamise valdkonnas iduettevõtlust edendama.

Seekordsest 48 tundi väldanud hariduse innovatsiooni häkatonist võttis osa 44 tiimi ja kokku 202 inimest 41 erinevast riigist. Nädalavahetuse jooksul toimunud töötubade ja esitlusvoorude järel valis oma lemmikud välja häki toetajate esindajatest koosnev žürii. Väljavalituteks osutusid läbi mängu rahatarkust õpetav Moneygame; personaliseeritud digiõppe platvorm lastele ja noortele NoVa; ABC, mis on võtnud oma ülesandeks luua eesmärgipõhise koolisüsteemi; laste kõneravi lahenduste kallal töötavad SpeakTX ja SpeachFix; investeerimisõppe platvorm Evervest; keeleõpet efektiivistav iSpeak ja FirstLesson, mis keskendub digioskuste õpetamisele vanemaealistele.

Seekordsest 48 tundi väldanud hariduse innovatsiooni häkatonist võttis osa 44 tiimi ja kokku 202 inimest 41 erinevast riigist.

Osalenud tiimidelt eeldati intensiivset idee kallal töötamist nii ööl kui päeval. Mentorite ja koolitajate antud tagasiside alusel pidid mitmed osalejad oma lahendustes kannapöördeid tegema. Paljud osalejad töötasid meeskondades, mille liikmetega nad alles nädalavahetuse esimesel päeval kohtusid. Kõik need elemendid teevadki häkatonist osalejatele väga intensiivse arengukeskkonna. Pühapäeva hommikuks oli tiimi eesmärk luua kas toimiv prototüüp või selge ja põhistatud ärimudel. 

Teema tähenduslikkust Eesti maastikul näitab häkatoni partnerite soov tiimidesse investeerida nii ajaliselt kui rahaliselt. Eesti ajaloo kõige suurema haridustehnoloogia talgude korraldamist toetas SA KredEx ja iduettevõtluse üksus Startup Estonia ning auhinnafondi panustasid Haridus- ja Noorteamet, Tallinna Haridusamet, Sotsiaalministeerium, Tallinna Tehnikaülikool, Bolt, Telia, Eesti Energia, LHV Pank ja Lingvist.

Tiimide vahel läks jagamisele üle 18 000 euro. Lõpuesitlusi hindama tulnud žüriisse kuulusid muuhulgas Telia juhatuse liige Katre Liiberg, Lingvisti asutaja ja juht Mait Müntel ja TalTechi õppeprorektor Hendrik Voll.

Üks häkatoni auhindadest oli sel aastal ka kolm kuud kestev mentorlusprogramm, mille läbiviimist toetab KredEx SA. «Programm on mõeldud mentorite silmis kõige potentsiaalikamatele tiimidele oma ideede arendusega intensiivselt edasi liikumiseks,» selgitas häkatoni peakorraldaja Maria Rahamägi. Kolmekuise mentorprogrammi võitnud tiimid valitakse välja käesoleva nädala jooksul. Umbes pooled osalejatest plaanivad oma ideede arendamisega jätkata ka peale häkatoni lõppu.

Haridus- ja Noorteameti innovatsiooni- ja koostööosakonna esindaja Aivar Hiio sõnul on riigi huvi näha Eestit haridusuuenduste eestvedajana maailmas ja täpselt selles suunas EdTech Estonia sammub. «Võime kas toetada lahenduste loomist kohapeal või oodata, et meie haridusasutustes võetakse kasutusele välismaised haridustehnoloogilised lahendused. Meie soov on näha Eestit aga haridusinnovatsiooni liidrina ja motiveerida loovate lahendustega turule tulevaid meeskondi,» sõnas Hiio.


Vaata pilte EdTech Hack 2021
avaüritusest ja lõputseremooniast.
Ürituse emotsiooni edasi andmiseks lõime ka energilise lühivideo, mida saab vaadata
siit.

 
Previous
Previous

3 days, 44 ideas, 8686 hours of hacking: Looking back at the EdTech Hackathon 2021

Next
Next

Over 50 ideas accepted to the Education Innovation Hack 2021